Slnečné okuliare Wayfarer - USA červeno-modro-biele

9,40 6,90

Bez DPH: 5,75€

RX102-1

SKLADOM odosielame ihneď max do 24hod.
Doprava kuriérom len 2,5 €
Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
Polarizačné okuliare su naozaj polarizačné!
Originál filter UV400

Nehodotené
Napísať recenziu

Popis

Slnečné okuliare Wayfarer - USA

Okuliare Wayfarer prvýkrát zazreli slnečné lúče v roku 1952, vďaka dizajnérovi Raymondovi Stegemanovi, ktorý ani netušil, akú vzácnosť navrhol. Pôvodne, mal byť tento model určený pilotom, no vďaka elegancii a nadčasovému tvaru, sa stali imidžovkami každej doby. V 50. a 60. rokoch boli "Wayfarerky" poznávacím znamením  "zlých chlapcov", ktorí si svoj drsný a provokačný výraz v tvári, koženú bundu a strapaté vlasy okorenili štýlovým doplnkom. V tomto období ich nosil umelec a slovenský rodák Andy Warhol, rebeli Bob Dylan, James Dean a Jack Nicholson,  ale aj krehká Marilyn Monroe, či Audrey Hepburn.

V 70. rokoch nespôsobili okuliare Wayfarer žiaden prevrat, práve naopak. Uvažovalo sa nad prerušením výroby týchto kultových imidžoviek. Potom ale došlo k výraznému zvratu, keď ich v 80. rokoch zachránila zmluva súvisiaca s ich propagáciou vo filmoch. Nasledovalo obdobie, keď okuliare od Ray Ban boli hlavnou rolou asi šesťdesiatich filmov, čo samozrejme znamenalo ich famózny návrat. Nosil ich každý, kto niečo znamenal.  Okrem známych hercov, ako je Charlie Sheen a Tom Cruise, ich preslávili aj spevácke hviezdy ako Michael Jackson, Billy Joel, Madonna, členovia kapely U2 a The Ramones. V 90. rokoch prekvapil štýlovky od Ray Ban pokles záujmu, ale ani ten nezničil ich renomé.  Rozhodnutie vylepšiť ich dizajn padlo vhod, a práve to zaviedlo RayBanky opäť do kurzu. Klasický retro štýl oživili nové farebné kombinácie, motívy a vzory.  Dnes ich propagujú celebrity ako Chloë Sevigny, Mary-Kate Olsen,  Katy Perry, Rihanna, Bruno Mars, či Robert Pattison vo filme Twilight.

Slnečné okuliare Wayfarer sú jediné okuliare, ktoré dokázali ovplyvniť všetky generácie a sféry od prezidentov, umelcov, hercov, spevákov, modelky, módnych návrhárov až po obyčajných ľudí.  A čo vy? Budete aj Vy nosiť kúsok histórie, retra a zároveň najsilnejšej imidžovky všetkých dôb? 

  • Módny štýl 80. rokov
  • UNISEX, UV 400 filter
  • Nedioptrické
  • Univerzálne veľkosť, padnú každému
  • Výborná kvalita

slnečné okuliare wayfarer a celebrity

Recenzia (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

-            +


Pokračovať

Obrázky (1)

Slnečné okuliare

Slnečné okuliare ochránia váš zrak pred nebezpečným UV žiarením a sú dokonalým módnym doplnkom na každý deň. V našej ponuke nájdete najkvalitnejšie polarizačné slnečné okuliare ideálne na šport, či šoférovanie; štýlové slnečné okuliare ku každému outfitu alebo slnečné okuliare na všetky vaše športové aktivity. Medzi najobľúbenejšie patria slnečné okuliare Wayfarer, ktoré si obľúbili mnohé generácie, ako aj slnečné okuliare Pilotky, Clubmaster alebo Lenonky. Všetky slnečné okuliare máme skladom, a preto ich odosielame do 24 hodín. Odoslali sme spokojným zákazníkom viac ako 30 000 zásielok. Vyberte si slnečné okuliare z najširšej ponuky internetového obchodu OkuliareWayfarer.sk!

Kontaktujte nás

0902 248 611 (9-15 hod.)
info@okuliarewayfarer.sk

Facebook