Zrkadlové okuliare sa stali hitom už v 60. rokoch, kedy ich vyrobila v dvoch prevedeniach - striebornom a bronzovom. Momentálna ponuka je oveľa širšia. Na našom eshope nájdete desiatky zrkadlových okuliarov tohto štýlu.

Zrkadlové slnečné okuliare sú modernou verziou tradičných pilotiek a okuliarov Wayfarer, ktoré nosili policajti v Spojených štátoch, vďaka čomu sa im taktiež hovorí "policajné okuliare".  

Aj napriek tomu, že sa klasické pilotky, či aviatorky a wayfarerky udržali na špičke rebríčka najtrendovejších okuliarov, výrobcovia sa rozhodli ich dizajn vylepšiť novými prevedeniami, a zmodernizovaniu sa nevyhli ani ich sklá. Ich tradičný vzhľad tak doplnili o jedinečné zrkadlové sklá, vďaka čomu vznikla celá rada okuliarov pod pomenovaním okuliare zrkadlovky.

Ich sklá obsahujú optickú reflexnú vrstvu na vonkajšej strane šošovky, a preto pôsobia ako malé zrkadlá. Okrem toho, že zrkadlové sklá vyzerajú štýlovo, táto vrstva tiež eliminuje množstvo svetla, ktoré prechádza tónovanými sklami o 10 až 60% oproti iným slnečným okuliarom. To je obzvlášť vhodné vo vysokých nadmorských výškach, pri vode, snehu či piesku.

Tieto zrkadlové sklá v kombinácii s minimalistickým rámom sú preto populárne pri extrémnych športoch, avšak ich jedinečnosť, originalita a nadčasovosť zaujala širokú verejnosť, a samozrejme, aj mnohé celebrity. Pýšia sa nimi slávne osobnosti, ako Jesica Alba, Brad Pitt, Miley Cyrus, Katy Perry, Neyo, Jenifer Lopez, Lana Del Rey, či Rita Ora.

Okuliare zrkadlovky v novom šate, ako zrkadlovky pilotky a wayfarer zrkadlovky, takto pokračujú v dlhoročnej tradícii klasiky, ktorá ovplyvnila celé generácie ľudí po celom svete. Navyše, sadnú každému typu tváre, takže sa si stačí vybrať zo širokej palety farieb rámov, zrkadlových skiel, a aj vy sa môžete pochváliť štýlovým a trendy lookom.
Zrkadlové okuliare
Tags: