Slnečné okuliare Wayfarer - biele DOTS

Int. kód: 0323
 Expresná doprava kuriérom od 1,90€
 DOPRAVA ZADARMO pri nákupe nad 40€
 Možnosť vrátenia alebo výmeny do 14 dní
 Bezpečný nákup u overeného predajcu
6,16€

CENA PO 30% ZĽAVE!

Momentálne vypredané

Slnečné okuliare wayfarer - čierne Classic

Okuliare Wayfarer prvýkrát zazreli slnečné lúče v roku 1952, vďaka dizajnérovi Raymondovi Stegemanovi, ktorý ani netušil, akú vzácnosť navrhol. Pôvodne, mal byť tento model určený pilotom, no vďaka elegancii a nadčasovému tvaru, sa stali imidžovkami každej doby. V 50. a 60. rokoch boli "Wayfarerky" poznávacím znamením  "zlých chlapcov", ktorí si svoj drsný a provokačný výraz v tvári, koženú bundu a strapaté vlasy okorenili štýlovým doplnkom. V tomto období ich nosil umelec a slovenský rodák Andy Warhol, rebeli Bob Dylan, James Dean a Jack Nicholson,  ale aj krehká Marilyn Monroe, či Audrey Hepburn.

V 70. rokoch nespôsobili okuliare Wayfarer žiaden prevrat, práve naopak. Uvažovalo sa nad prerušením výroby týchto kultových imidžoviek. Potom ale došlo k výraznému zvratu, keď ich v 80. rokoch zachránila zmluva súvisiaca s ich propagáciou vo filmoch. Nasledovalo obdobie, keď okuliare od Ray Ban boli hlavnou rolou asi šesťdesiatich filmov, čo samozrejme znamenalo ich famózny návrat. Nosil ich každý, kto niečo znamenal.  Okrem známych hercov, ako je Charlie Sheen a Tom Cruise, ich preslávili aj spevácke hviezdy ako Michael Jackson, Billy Joel, Madonna, členovia kapely U2 a The Ramones. V 90. rokoch prekvapil štýlovky od Ray Ban pokles záujmu, ale ani ten nezničil ich renomé.  Rozhodnutie vylepšiť ich dizajn padlo vhod, a práve to zaviedlo RayBanky opäť do kurzu. Klasický retro štýl oživili nové farebné kombinácie, motívy a vzory.  Dnes ich propagujú celebrity ako Chloë Sevigny, Mary-Kate Olsen,  Katy Perry, Rihanna, Bruno Mars, či Robert Pattison vo filme Twilight.

Slnečné okuliare Wayfarer sú jediné okuliare, ktoré dokázali ovplyvniť všetky generácie a sféry od prezidentov, umelcov, hercov, spevákov, modelky, módnych návrhárov až po obyčajných ľudí.  A čo vy? Budete aj Vy nosiť kúsok histórie, retra a zároveň najsilnejšej imidžovky všetkých dôb? 

  • Módny štýl 80. rokov
  • UNISEX, UV 400 filterkategória 3
  • Nedioptrické
  • Univerzálne veľkosť, padnú každému
  • Výborná kvalita

slnečné okuliare wayfarer a celebrity

ROZMERY (mm)
ŠÍRKA RÁMU 145
VÝŠKA RÁMU 45
DĹŽKA NOŽIČIEK 140