Stáva sa vám, že žmúrite oči pri šoférovaní, na rybačke alebo pri športe? Klasické slnečné okuliare v týchto prípadoch nestačia, avšak riešením sú slnečné okuliare s polarizačným filtrom. Prečitajte si, aké je ich tajomstvo polarizovaných skiel....

Určite sa vám už stalo, že sa vám slnečné svetlo odrážalo od cesty alebo vodnej plochy, a vy ste žmúrili oči. Zatiaľ, čo je vertikálne svetlo pre ľudské oko vhodné, horizontálne znižuje viditeľnosť, a videnie sa tak stáva nepohodlným a často aj bolestivým. Klasické slnečné okuliare v týchto prípadoch nestačia, a preto nastupujú na rad polarizačné slnečné okuliare, ktoré mnohí poznáme pod pomenovaním okuliare na šoférovanie.
 
Aj keď sa od iných typov slnečných okuliarov na prvý pohľad nijak neodlišujú, v skutočnosti vychyľujú slnečné svetlo, vďaka čomu sa dramaticky znížia odlesky a zvyšuje sa viditeľnosť. Polarizačné slnečné okuliare blokujú UV svetlo aj horizontálne žiarenie, a do oka tak preniká len vertikálne svetlo. Farby sú potom reálnejšie, obraz nieje tak presvetlený a oko dokáže rozoznať väčšie detaily. V jednoduchosti sa dá povedať, že s polaričnými okuliarmi uvidíte to, čo by ste bez nich vôbec nezaregistrovali.

Rozdiel v sklách polarizačných okuliarov
 
Ich hlavnou výhodou je, že majú vysoko účinný polarizačný filter, ktorý minimalizuje oslnenie od reflexných povrchov. Vzhľadom k tomu, že horizontálne povrchy spôsobujú oslnenie, polarizované šošovky sú ošetrené chemickým filmom, ktorý ho neutralizuje, a objekty sú tak jasnejšie.
 
Vďaka vlastnostiam a benefitom, ktorými sa vyznačujú, polarizačné okuliare už zabránili mnohým nehodám, či už na cestách alebo pri športe. Sú určené pre všetkých šoférov, priaznivcov rybolovu, golfu, turistiky, cyklistov, korčuliarov a športovcov vôbec. Sú až natoľko ľahké, že takmer zabudnete na to, že ich máte na sebe. Navyše, neposkytujú dokonalú ochranu len pred oslnením, ale aj pred vetrom a prachom.


Polarizačné okuliare, alebo slnečné okuliare do auta neoceníte len za volantom a pri športe, ale aj v každodennom živote. Vybrať si môžete hneď z niekoľkých farebných prevedení vo výhodných cenách. Myslite stále na to, že práve vďaka nim sa môžete vyhnúť mnohým nehodám.

Pozrite si ten rozdiel:
Polarizačné okuliare - rozdiel

Pozrite si našu širokú ponuku polarizačných okuliarov a chráňte si svoje oči.
Tags: