Pilotky - od generálov k bežným ľuďom

Pilotky od dizajnerov Beusch a Lomb sú nesmrteľné už niekoľko desaťročí. Hovorí sa, že pohľadu cez tieto okuliare nedokáže odolať nikto. Odoláte vy? Prečítajte si zaujímavosti o týchto štýlových zrkadlovkách.

Kombinácia vysokej kvality, nadčasového dizajnu, luxusu a tradičnej jednoduchosti. Práve to predurčilo slnečné okuliare pilotky k tomu, aby sa udržali na špičke módnych trendov. Už v roku 1936 si ich na oči ako prví nasadili americkí vojenskí piloti, ktorí požadovali dokonalú, a zároveň štýlovú ochranu zraku pred silnými slnečnými lúčmi.
 
Túto požiadavku prvotriedne splnili Bausch and Lomb, a navrhli revolučný dizajn zrkadlových pilotiek, ktorý sa od ostatných odlišoval v sklách v slzovom tvare, čo zabránilo prenikaniu svetla z akéhokoľvek uhla, a nadčasovými kovovými rámmi.
 
Krátko po tom, ako sa nimi v novinách prezentoval vojenský generál Douglas MacArthur, po pilotkách vypukol doslova masový ošiaľ. Boli až natoľko populárne, že ich začali predávať aj širokej verejnosti. V tom čase sa okuliare Aviator našli len v dvoch farebných prevedeniach, v striebornej a bronzovej. Bez ohľadu na to, či boli tieto pilotky dámske alebo pánske, mali o nich záujem úplne všetci. Nosili ich celebrity, modelky, módni návrhári, NASA astronauti, a samozrejme, aj bežní smrteľníci.
 
Obstáli vo všetkých skúškach času, avšak najpopulárnejšie boli od 60. do 80. rokov, kedy očarili slávne osobnosti, ako Michael Jackson, Jim Morrison, Robert Redford, Kate Moss, Megan Fox, Angelina Jolie, Johny Depp, Tom Cruise, Brad Pitt, Freddy Mercury, či Beatles. Za krátko si získali celú hollywoodsku elitu a ovládli aj filmové plátno, vďaka čomu bol po nich ešte väčší dopyt. Boli neodmysliteľnou súčasťou filmov ako Top Gun, Daredevil, či Big Lebowski.
 
Svojim tradičným tvarom, ktorý si nevyžadoval žiadne zmeny, sa udržali sa na výslní celé desiatky rokov. Ku menšiemu oživeniu však došlo, a dočkali sa ho farebné prevedenia rámov a skiel. Ich typický vzhľad bol tak doplnený o ďalšie farby, z ktorých si dokáže vybrať každá veková skupina.
 
Ako ste si určite všimli, v dnešnej dobe sú pilotky alebo okuliare Aviator stále veľmi obľúbené. Veď nie nadarmo sa hovorí, že pohľadu cez tieto nezabudnuteľné okuliare nedokázal odolať nikto. Tento kedysi štandard pilotov, vojakov a policajtov, je dnes štandardom štýlových ľudí, slávnych osobností a módnych ikon. Sú obľúbené nielen preto, že vyzerajú perfektne, ale lichotia tiež každému typu tváre, pristanú každému štýlu a dodajú mu šmrnc. Dokážete im odolať vy? Pozrite si našu ponuku.
Tags:

Slnečné okuliare

Slnečné okuliare dnes nesmú nikomu chýbať, aby si vychutnal krásy slnečného dňa. Kvalitné polarizačné okuliare na každý deň, imidžové okuliare ku každému outfitu alebo slnečné okuliare na všetky športové aktivity nájdete len u nás. Okuliare Wayfarer sú obľúbeným módnym doplnkom už dlhé roky! Osobitý štýl, nadčasový dizajn či pohodlné nosenie slnečných okuliarov Wayfarer si obľúbili všetci. Urobili sme radosť viac ako 25 000 zákazníkom so skvelými slnečnými okuliarmi. V našom sklade máme pripravených viac ako 1000 slnečných okuliarov, ktoré Vám doručíme do 2 dní, aby ste si mohli vychutnať každý deň s kvalitnými slnečnými okuliarmi z internetového obchodu okuliarewayfarer.sk!

Kontaktujte nás

0902 248 611 (9-15 hod.)
info@okuliarewayfarer.sk

Facebook