V prípade, že Vás v súvislosti so slnečnými okuliarmi zaujímajú najnovšie trendy, štýly, extravagantné výstrelky, no tiež ich ochranná schopnosť a kvalita, nenechajte si ujsť nasledujúce informácie.

Či už ponúkate  slnečné okuliare na predaj, alebo ste iba celkom bežný „sunglasses nadšenec“, určite nezaškodí sledovať aktuálnu ponuku, dopyt trhu, prípadne uletené nápady dizajnérov. Ak chcete vedieť, čo je momentálny hit a byť úplne IN, mali by ste si do svojho kalendára zaznačiť niektorý (prípadne viaceré) z našich tipov.

Veľtrh slnečných okuliarov

1.Čína ponúka nové príležitosti

Wenzhou Int'l Optics Fair China (WOF) je prestížny medzinárodný veľtrh okuliarov. Návštevníci tu majú možnosť vidieť skutočne unikátne kúsky, ktoré sa nemusia vždy dostať na trh. Výstava sa koná v Medzinárodnom kongresovom a výstavnom centre v prosperujúcom meste Wenzhou na juhu provincie Zhejiang v Číne. Tento rok jej bude patriť termín od 10. do 12. júla 2015. Okrem toho, že ide o udalosť s množstvom kreatívnej iniciatívy, nových informácií a prvotriednych služieb, v prvom rade je to miesto, kde sa stretnú podnikaví jedinci. Nadväzujú sa tu nové kontakty a objavujú najnovšie trendy na trhu. WOF sa bude konať už piaty rok. Ide o tretí najväčší veľtrh podobného typu v Číne. Akcie sa zúčastní 400 vystavovateľov z celého sveta. Objavia sa tu aj zástupcovia z Austrálie, Pakistanu, Indie, Turecka, Ruska, Poľska, Francúzska, Talianska, Thajska a podobne.

Web: https://www.opticsfair.com/
Usporiadateľ veľtrhu: Wenzhou Donnor Exhibition Co., Ltd.
Miesto konania: Wenzhou International Convention and Exhibition Center, Wenzhou, China
Kontaktná adresa: New Century Business Building B-1403, Shangjiang Road, Wenzhou, China
Telefón: 86-577-88902222
Fax: 86-577-88905178


2. Vzdelávanie v Kazachstane

Veľtrh Central Asia Optics, ktorý sa uskutoční v dňoch od 24. do 27. septembra 2015 v kazachstanskom veľkomeste Alma-Ata, nebude iba prezentáciou noviniek. Budú tu predstavené rozmanité zariadenia a technológie, ktoré sa nám môžu v súvislosti s okuliarmi spájať. Návštevníci sa však iste potešia aj odborným seminárom a prednáškam z optiky a oftalmológie. Spoznáte tu trendy rámy pre dioptrické aj športové slnečné okuliare, nové modely a unikátne kúsky. Dokonca si tu môžete dať vyšetriť zrak, zakúpiť očné prípravky, ale i odborné časopisy. Odborníci Vám tiež poradia, aký typ okuliarov sa hodí najlepšie k Vašej tvári.

Web: https://tradeshow.tradekey.com/wof-e17861.htm
Usporiadateľ veľtrhu: Central Asia International Exhibitions
Miesto konania: Atakent International Exhibition Centre, Almaty, Kazakstan
Kontaktná adresa: Dostyk Avenue 105 Business Center Alatau Office, Almaty
Telefón: -587287
Fax: -584933
 

3. O niečo technickejší Singapur

Optical Transmission Vision APAC sa bude konať od 19. do 21. októbra 2015. Zídu sa tu profesionáli, ktorých zaujíma okrem dizajnu aj konštrukcia a kvalita celkového prevedenia okuliarov. K videniu tu teda budú najrozmanitejšie rámy, šošovky, príslušenstvo, optické diely a nástroje, ale aj konkrétne modely okuliarov na čítanie a športových okuliarov.

Web: https://tradeshow.tradekey.com/optical-transmission-vision-apac-e968.htm
Usporiadateľ veľtrhu: IIR-london
Miesto konania: Suntec Singapore International Convention & Exhibition Centre, Singapur Singapore
Kontaktná adresa: 37-41 Mortimer Street, London
Telefón: 971-4-3352437
Fax: 971-4-3352438
 

4. Stredný východ - rýchlo sa rozvíjajúci trh so slnečnými okuliarmi

26. až 28. október 2015 bude patriť aj Strednému východu, ktorý radíme medzi najziskovejšie oblasti čo sa obchodu s okuliarmi týka. Každý rok sa tu zodvihne zisk o 2 miliardy dolárov, a to iba z predaja kvalitných optických produktov. Hlavné mesto Spojených arabských emirátov Abú Dhabí patrí medzi mestá s najvyšším HNP na svete. Na veľtrhu sa stretú okrem kupcov a predajcov aj špecialisti z oblasti optiky, lekári, distribútori a ďalší. Vystavovatelia predstavia všetko od rámčekov, kontaktných šošoviek, stojančekov na šošovky a pomocných dielikov cez optometrické nástroje, puzdra a oftalmologické technológie až po samotné slnečné, športové a ochranné okuliare.

Usporiadateľ veľtrhu: Middle East Communications (MECOM)
Miesto konania: Abu Dhabi National Exhibition Centre, Abu Dhabi, United Arab Emirates
Kontaktná adresa: P. O. Box 122142 Office 214 Pyramid Centre Umm Hurreir, Dubai
Telefón: 971-4-3356533


5. Miláno – jeden z najväčších veľtrhov na svete

Táto akcia sa bude síce konať až začiatkom budúceho roka (27. – 29. február 2016), ale je dobré o nej vedieť už teraz. Pod jej organizáciu sa podpísala jedna z najznámejších spoločnosti, ktoré sa zaoberajú podobnou činnosťou. Medzinárodný veľtrh optiky, optometrie a oftalmológie 2016 (MIDO) otvára priestor pre distribútorov, výrobcov, agentov, maloobchodníkov a zástupcov trhu s okuliarmi. Očakáva sa, že akcie sa zúčastní okolo 49.000 návštevníkov. Ak teda chcete na seba upozorniť (alebo nabrať novú inšpiráciu), určite to urobte na tomto mieste. Opäť tu nájdete všetko, čo Vás v súvislosti s okuliarmi napadne (ale i nenapadne).

Web: https://www.mido.it/index.php/en/mido-abroad
Usporiadateľ veľtrhu: Fiera Milano
Miesto konania: Strada Statale del Sempione, 28, 20017 Rho Milan, Italy
Telefón: +39 02 4997.1
Fax: +39 02 4997.7379 
email: fieramilano@fieramilano.it
Veríme, že sme Vás aspoň trochu zaujali a urobíte si čas na krátky výlet do niektorej z veľtrhových „SUNGLASSES destinácií“.


Zdroje:
https://tradeshow.tradekey.com/sunglasses-i3575.htm
https://tradeshow.tradekey.com/10th-wenzhou-intl-optics-fair-china-2012-e12648.htm
https://tradeshow.tradekey.com/central-asia-optics-e944.htm
https://tradeshow.tradekey.com/optical-transmission-vision-apac-e968.htm
https://tradeshow.tradekey.com/optical-middle-east-e967.htm
https://eventegg.com/mido/
https://www.fieramilano.it/en
Foto:
https://dpc2.ftcdn.net/jpg/00/85/56/95/500_F_85569503_HaeLKBYzPi2yjEXE6GELHDRwqTiNCYCK.jpg
Tags: