Ako si vybrať slnečné okuliare?

Neviete ako si vybrať slnečné okuliare? Pri výbere je potrebné zohľadniť viacero faktorov, ako typ a farba rámov, tvar rámu, alebo typ tváre. Skúsime Vám pomôcť :)

Najobľúbenejšie ročné obdobie je pred dverami. Slnečné lúče sú čoraz teplejšie, odkladáme hrubé odevy a zo šatníka vyťahujeme voľnejšie alternatívy. Aj vy sa už tešíte, ako si ľahnete na deku a svoje ladné krivky vystavíte na obdiv horúcemu slnečnému kotúču, aby vás za to odmenil nádherne čokoládovým odtieňom pleti? Výborne, pretože ani my sa už nemôžeme dočkať. Zabúdať netreba ale na ochranné krémy a podceňovať by ste nemali tiež svoj zrak. Či už beriete ochranu očí vážne, alebo sú pre vás slnečné okuliare iba módnym doplnkom, ponúkame niekoľko rád, ako vyzerať za každých okolností čo najlepšie. Vhodné okuliare môžu vyzdvihnúť prednosti a zakryť nedostatky. Vyberať si podľa nálady a garantovanej ochrany nestačí. Zvoľte si tie správne slnečné okuliare podľa typu tváre. Existujú štyri základné typy: srdcovitá, okrúhla, štvorcová a oválna tvár. Aký máte vy? Sledujte obrys, zaoblenie sánok a podobne. Ak si nie ste celkom istá, možno pomôže aj nasledujúci popis.

Správny výber tvaru okuliarov

Výber správneho typu okuliarov nemusí byť najľahšou úlohou, ale svoju nerozhodnosť odložte nachvíľu bokom. Okuliare vám môžu vyzdvihnúť niektoré črty tváre, iné zas skryť. My vám poradíme ako si vyberiete slnečné okuliare, ktoré budú naozaj lichotiť vašej tvári.
 

Farba rámov

Ak je tón vašej pokožky alebo vlasov svetlý, mali by ste siahnuť po jemných a tlmených odtieňoch, najlepšie vám pomôže vyniknúť sivá a strieborná farba. Naopak, ak je vaša pokožka tmavšia, hodia sa vám rámy v zemitých farbách alebo jasné pútavé farby ako napríklad žltá či červená. Ľuďom s ryšavými vlasmi skvele padnú rôzne zelené tóny, od olivovej až po smaragdovú.
 

Tvar rámu a tváre

Tvar rámu je jednoznačne najdôležitejším faktorom, ktorý vplýva na to, či vám niektoré slnečné okuliare sadnú, alebo nie. Na výber správneho tvaru rámu existuje jednoduchý trik- tvar a veľkosť okuliarov by mali kontrastovať s tvarom vašej tváre.
 

1. Okrúhla tvár

 
Tento typ tváre možno charakterizovať ako okrúhly, plný, bez silných čiar a uhlov. Okrúhla tvár má plné lícne kosti, úzke čelo i čeľuste. Je rovnako dlhá ako široká. Pri výbere okuliarov pre tento typ tváre by malo byť cieľom pridanie kontrastu prirodzeným krivkám tváre. Snažte sa vyhnúť okrúhlym rámom, ktoré by mohli vystupňovať jej guľatosť. Pridaním kontrastu sa bude okrúhla tvár javiť tenšia a dlhšia. Vhodné sú predovšetkým široké, obdĺžnikové rámy. Nemusíte sa báť vyskúšať tzv. „veselé okuliare“ (zdobené potlačou a pestrými farbami). Ak chcete predĺžiť tvár, noste hranaté okuliare a zvoľte si okuliare, ktorých šírka skla je väčšia ako jeho výška. Hodia sa vám asymetrické - dole sa zužujúce sa alebo tenké rámy. 
Okrúhla tvár
Odporúčame:
 široké, obdĺžnikové rámy
Vyhnite sa: okrúhlym rámom, alebo farebným sklám
Pozrite napr.: slnečné okuliare wayfarer, dámske slnečné okuliare Lamba
 

2. Oválna tvár

 
Oválna tvár má najviac vyvážené proporcie. Ide o najideálnejší typ tváre a jej „nositeľ“ bude vyzerať dobre v akýchkoľvek okuliaroch. Výber okuliarov by mal smerovať k zachovaniu prirodzenej rovnováhy. Rámy by mali byť také široké (alebo o niečo širšie) ako najširšia časť tváre.
Ak ste vlastníkom oválnej tváre, môžete sa tešiť. Pristane vám každý tvar okuliarov, a tvar rámu si zvoľte podľa toho, čo chcete na svojej tvári zvýrazniť.
Oválny typ tváre

Pozrite napr.: pilotky
 

3. Podlhovastá tvár

 
Vyznačuje sa užšou bradou a dlhou tvárou. Pre tento typ tváre sa hodia široké okuliare, ktoré tvár opticky zväčšia. Zvoľte okuliare so širšími výraznejšími rámami. Vyhnite sa však tomu, aby vaše okuliare prečnievali z tváre, to by malo opačný efekt, a zúžilo by to vašu tvár ešte viac.

Slnečné okuliare - podlhovastá tvár

Odporúčame: oversize okuliare, "muchy"
Vyhnite sa: úzke rámy, prečnievajúce okuliare z tváre
Pozrite napr.: určite si vyberiete v kategórií dámske slnečné okuliare
 

4.Tvár trojuholníkového tvaru (so základňou dole) - srdcová

 
Táto tvár sa vyznačuje širokým čelom a užšou sánkou a bradou. Podobnosť s tvarom srdca je v tom, že najširšou časťou tváre sú líca a čelo. Za najužšiu sa považuje brada. Cieľom výberu okuliarov by mala byť minimalizácia šírky hornej časti tváre a rozšírenie brady. Preneste pozornosť na vrchnú časť tváre tým, že zvolíte okuliare s vrchným polovičatým rámom alebo s výraznou farbou na hornej časti rámu. Vytvoríte tak symetrickejší dojem. Výbornou voľbou sú tzv. „mačacie okuliare“.

Slnečné okuliare - srdcová tvár

Odporúčame: mačacie okuliare, clubmaster okuliare, okrúhle okuliare, okuliare s tigrím vzorom
Vyhnite sa: príliš zdobené okuliare
 

5. Štvorcová tvár

 
Hranaté tváre majú zvyčajne silné čeľuste a ostré hrany. Čelo a brada sú široké. Cieľom výberu správnych okuliarov pre tento typ tváre by malo byť predĺženie a zmäkčenie. Vyhnite sa rámom, ktoré by mohli zvýrazniť ostrosť tvárových čŕt. Zabudnite aj na okuliare s geometrickými tvarmi. Najvhodnejšie sú mačacie, okrúhle alebo oválne okuliare, ktoré tvár dokonale zjemnia a  stenčia. Ďalším dobrým trikom je vyberať okuliare v neutrálnych farbách (krémová, béžová a pod.) alebo nadrozmerné rámy, ktoré odvádzajú pozornosť od tvrdosti štvorcovej čeľuste. Ak chcete svoje hranaté črty zjemniť, využite čaro jemných línií a oválnych tvarov. Odporúčame vám vyhnúť sa vertikálnym líniám, ktoré vám predlžujú tvár.

Slnečné okuliare - štvorcová tvár

Odporúčame: okrúhle, oválne, mačacie - dámske slnečné okuliare
Vyhnite sa: ostré geometrické tvary
Sme si istí, že tieto rady využijete a dosiahnete vami požadovaný dojem. Nezabudnite však na to, že pri určovaní vášho typu tváre by ste k sebe mali byť úprimný. Len to vám zaručí správny výber. Ak ste spoznali svoj typ, tak možno je čas vybrať sa na nákupy, pretože intenzita slnečného žiarenia narastá a s ňou i potreba chrániť si zrak. Cíťte sa skvelo, buďte sama sebou a užívajte si všetky radosti leta s tými správnymi okuliarmi.
 

​zdroj: https://www.oprah.com/
https://www.framesdirect.com/landing/a/face-shape-guide.html
Tags:

Slnečné okuliare

Slnečné okuliare dnes nesmú nikomu chýbať, aby si vychutnal krásy slnečného dňa. Kvalitné polarizačné okuliare na každý deň, imidžové okuliare ku každému outfitu alebo slnečné okuliare na všetky športové aktivity nájdete len u nás. Okuliare Wayfarer sú obľúbeným módnym doplnkom už dlhé roky! Osobitý štýl, nadčasový dizajn či pohodlné nosenie slnečných okuliarov Wayfarer si obľúbili všetci. Urobili sme radosť viac ako 25 000 zákazníkom so skvelými slnečnými okuliarmi. V našom sklade máme pripravených viac ako 1000 slnečných okuliarov, ktoré Vám doručíme do 2 dní, aby ste si mohli vychutnať každý deň s kvalitnými slnečnými okuliarmi z internetového obchodu okuliarewayfarer.sk!

Kontaktujte nás

0902 248 611 (9-15 hod.)
info@okuliarewayfarer.sk

Facebook