Okuliare Wayfarer - História

Okuliare Wayfarer prvýkrát zazreli slnečné lúče v roku 1952. Pôvodne mal byť tento model určený pilotom, no vďaka elegancii a nadčasovému dizajnu sa stali hitom. Viete vďaka komu? To sa dozviete v článku...

Okuliare Wayfarer prvýkrát zazreli slnečné lúče v roku 1952, vďaka dizajnérovi Raymondovi Stegemanovi, ktorý ani netušil, akú vzácnosť navrhol. Pôvodne, mal byť tento model určený pilotom, no vďaka elegancii a nadčasovému tvaru, sa stali imidžovkami každej doby. V 50. a 60. rokoch boli "Wayfarerky" poznávacím znamením  "zlých chlapcov", ktorí si svoj drsný a provokačný výraz v tvári, koženú bundu a strapaté vlasy okorenili štýlovým doplnkom. V tomto období ich nosil umelec a slovenský rodák Andy Warhol, rebeli Bob Dylan, James Dean a Jack Nicholson,  ale aj krehká Marilyn Monroe, či Audrey Hepburn.

Slnečné okuliare Wayfarer a celebrity

V 70. rokoch nespôsobili slnečné okuliare Wayfarer žiaden prevrat, práve naopak. Uvažovalo sa nad prerušením výroby týchto kultových imidžoviek. Potom ale došlo k výraznému zvratu, keď ich v 80. rokoch zachránila zmluva súvisiaca s ich propagáciou vo filmoch. Nasledovalo obdobie, keď okuliare od Ray Ban boli hlavnou rolou asi šesťdesiatich filmov, čo samozrejme znamenalo ich famózny návrat. Nosil ich každý, kto niečo znamenal.  Okrem známych hercov, ako je Charlie Sheen a Tom Cruise, ich preslávili aj spevácke hviezdy ako Michael Jackson, Billy Joel, Madonna, členovia kapely U2 a The Ramones. V 90. rokoch prekvapil štýlovky od Ray Ban pokles záujmu, ale ani ten nezničil ich renomé.  Rozhodnutie vylepšiť ich dizajn padlo vhod, a práve to zaviedlo RayBanky opäť do kurzu. Klasický retro štýl oživili nové farebné kombinácie, motívy a vzory.  Dnes ich propagujú celebrity ako Chloë Sevigny, Mary-Kate Olsen,  Katy Perry, Rihanna, Bruno Mars, či Robert Pattison vo filme Twilight.

Revolučný zlom v materiály, unikátny retro dizajn, nekončiaca história a ešte dlhšia budúcnosť. To všetko nájdete v najobľúbenejších a najpopulárnejších slnečných okuliaroch Wayfarer, ktoré sú rovnako populárne dnes, ako aj v 60-tych rokoch. 
  

Tags: wayfarer

Slnečné okuliare

Slnečné okuliare dnes nesmú nikomu chýbať, aby si vychutnal krásy slnečného dňa. Kvalitné polarizačné okuliare na každý deň, imidžové okuliare ku každému outfitu alebo slnečné okuliare na všetky športové aktivity nájdete len u nás. Okuliare Wayfarer sú obľúbeným módnym doplnkom už dlhé roky! Osobitý štýl, nadčasový dizajn či pohodlné nosenie slnečných okuliarov Wayfarer si obľúbili všetci. Urobili sme radosť viac ako 25 000 zákazníkom so skvelými slnečnými okuliarmi. V našom sklade máme pripravených viac ako 1000 slnečných okuliarov, ktoré Vám doručíme do 2 dní, aby ste si mohli vychutnať každý deň s kvalitnými slnečnými okuliarmi z internetového obchodu okuliarewayfarer.sk!

Kontaktujte nás

0950 784 373 (9-15 hod.)
info@okuliarewayfarer.sk

Facebook